סוף אוגוסט בואכה אוקטובר

כמעט חודשיים מאז הפוסט האחרון והיקום ממשיך להתפשט.

ראשית אני רוצה לציין ולהתנצל (בלי קשר לכיפור) בפני כל אלו ששולחים לי חומרים שונים ומעניינים ואני לא מצליח/שוכח להכניס אותם. לא מכוונת זדון חלילה אלא פשוט עומס שמשמיט ממני אין ספור משימות שאינן נמצאות מטר משדה הראייה שלי. מי שרוצה לעבור לגינות ולצמחים שידלג על הקטע הבא.

באמת קרו כל כך הרבה דברים שקשה להחליט היכן להתחיל, כתבתי כמה פעמים לפני מספר שנים (בעיקר ביחס לצמחים מהאיים הקנריים שם היה נתיב הבריחה מאפריקה קודם ליוון ואיטליה דהיום) על ההגירה לאירופה ומקרי המוות בטביעה של אלפים בשנה. והנה זה קורה. אך למי שחושב שהתמונות המגיעות מקרואטיה, סלובניה, אוסטריה וגרמניה מדהימות שרק ימתין עוד שישה חודשים. משום שלא רק מאות אלפים צובאים על אירופה ברגע זה. עם הפשרת שלגי החורף אלו יהפכו למיליונים ועשרות מיליונים. האם הייתם נשארים בארץ בה תוחלת החיים הממוצעת היא 45? כאשר מציעים לכם ולילדכם לא למות ממלריה / אבולה / אידס / כלבת / רעב / מלחמות? ולעלות על סירה חד פעמית עם משפחתכם אל הלא נודע ששם תוחלת החיים היא 80? 

כבר כתבתי על רברבנות פוליטית שמאמינה בחומות, גדרות והפרדות, על התניות וההרס שנכפה מהן. הנה ההרס עכשיו מונח לפתחנו. פתחם של בעלי הכוח, של האדונים והאצילים מימי הביניים שסגרו את שערי הטירות מתוך אמונה ביחידותם ובחירתם הנבדלת מתוקף רצון האלוהים והגנטיקה המטופשת שלהם. לא תוכלו עוד לברוח.

תוחלת חיים והגירה
תוחלת חיים והגירה כל הכתומים למיניהם ועד השחורים שם במפה הם בין 40 ל 50 שנים
אנושות אחת, הכרה אחת, מציאות אחת.
אנושות אחת, הכרה אחת, מציאות אחת.

מה שמזמן רציתי כבר להראות אפרופו סיור האפיפיור והתיחסותו הרצינית לבעיות האקלים הגלובליות הוא כמה תמונות מקליפורניה שימו לב: (ואני מודה שהאפיפיור הזה הוא משהו חריג מאוד בנוף הכס הקדוש שאת ביקורתי כלפיו השמעתי כבר לא פעם)

קליפורניה, בעיות מים של עשירים
קליפורניה, בעיות מים של עשירים אשתקד
ודהיום צמצום מרחב השחיה של עשירי תבל
ודהיום צמצום מרחב השחיה של עשירי תבל
בצורת בקליפורניה
בצורת בקליפורניה

אז הנה מה שתרבות של ניתוחים פלסטיים, שקרים והונאה עצמית עושה כשהדשא של השכן צהוב יותר (ותודה למורן לוי על ההפניה) אשכרה פסיכוזת המונים:

 

מי שבאמת יפגע באופן ממשי מהשינויים הללו כמובן לא יהיו בעלי הסירות בקליפורניה אלא המיליארדים שעל גבם אנו חיים את אורח החיים הראוותני שלנו: כך זה נראה בבנגלדש

שינויי אקלים בבנגלדש. מי שנפגע באופן מסיבי הם ראשית העניים - היכונו להגירה הגדולה
שינויי אקלים בבנגלדש. מי שנפגע באופן מסיבי הם ראשית העניים – היכונו להגירה הגדולה

 

הגן במנזר מתפתח יפה מאוד ושרד באוגוסט טעות במחשב ההשקיה שעצרה ל14 יום את המים לחלק המרכזי החשוף ביותר לשמש. זה היה בערך חודש וחצי לאחר השתילה, לכל הצמחים שלום!

הנה כמה תמונות מהתהליך, בקרוב יהיה דף נפרד לגן המנזר (למעלה בשורת הדפים) שם אעלה תמונות. בינתיים בעוד חודש תהיה שתילת השלמה לצמחים שהיו חסרים ורק עכשיו הגיעו מהמשתלה (פואנית איטלקית, לוטם מאובק, רוזמרין גוחן וכו') בינתיים הסירה הקוצנית הלוטם השעיר, השלהבית הדביקה, הגעדה המפושקת וכל שאר הצמחים המקומיים והגרים גדלים היטב.

חודשיים לשתילה, בקידמה קריופטריס 'קיו בלו', מרוות גרג 'פורמנס רד' ופרובסקיה 'בלו ספייר'. המהירים בצימוח
חודשיים לשתילה, בקידמה קריופטריס 'קיו בלו', מרוות גרג 'פורמנס רד' ופרובסקיה 'בלו ספייר'. המהירים בצימוח
לבנונית ימית עושה חייל עם השקיה היקפית
לבנונית ימית עושה חייל עם השקיה היקפית. יש כבר שתילים במשתלות

כמו כן נצפה שם אזוביון ננסי שנטף כבר ביררו אותו לאחר שהתמונות ממאי הראו פריחה מרהיבה וצפופה ועתה בתחילת ספטמבר הוא העלה גל פריחה שני! הנה תמונה ממאי שם:

פריחה ראשונה במאי - אזוביון ננסי זן מבורר
פריחה ראשונה במאי – אזוביון ננסי זן מבורר

 

 

בגינה חדשה במעלה החמישה אשר מתממשת בשבועות אלו (200 מ"ר פרטיים+שצ"פ של קרוב ל400 מ"ר צמוד שיוצר גן מעבר מדהים בין ציבורי לפרטי) שתלתי את השתילים החדשים הראשונים של פואנית איטלקית מהיחורים שהבאתי (ושירה) לנטף. הם נשתלו בשמש קופחת עם החזר קרינה מקירות הבית באוגוסט ועושים רושם מצויין! הנה הוכחה:

שרדה שתילה באוגוסט בשמש מלאה - פואנית איטלקית משגשגת
שרדה שתילה באוגוסט בשמש מלאה – פואנית איטלקית משגשגת

 

כתבתי בעבר על קסאלפיניה יפיפיה וגם על קסאלפיניה ארוכת אבקנים, מאז יצא לי להבחין בה בכמה גינות מוזנחות לחלוטין ברחבי ירושלים, עושה רושם שהיא מצליחה היטב ואף מזריעה עצמה גם בתנאים קשים ביותר. ואתמול בעת שטיילתי עם בני לעיר העתיקה חיפשתי ומצאתי את הפרט שחשבתי שהזיתי אותו, אכן צומח ופורח ללא כל השקיה בחלק מוזנח לחלוטין בין הכביש לחומות (בגינות מושקות הוא כמובן נראה טוב ופורח בהרבה):

צומחת ללא כל עזרה, קסאלפיניה ארוכת אבקנים ללא השקיה ותנאים מינימאלים
צומחת ללא כל עזרה, קסאלפיניה ארוכת אבקנים ללא השקיה ותנאים מינימאלים. מאחור מגדל דויד!

אולי אלמד קורס קצר בבצלאל השנה, שום דבר טרם נסגר אך אם היועץ המשפטי לממשלה לא יקשר אותי לחקירות על הונאות מס וסחר בנשק ובסמים בנכר יתכן ויבשילו התנאים, פרטים בהמשך.

פרויקט הוד השרון עומד לצאת לדרך, מפות, סקיצות, תיכנונים וטופינים של הרגע האחרון, בקרוב נדחוס ביומן פגישות עבודה אחרונות עם טל לוטן בטרם השתילה, לו רק היה לי נווט פרטי של הגילדה

ואם כבר מדברים על זמן, מצאתי בקיץ הזה חמישה מאובנים, אין זה עניין של מה בכך, מאובנים לא מוצאים בכל יום ולהחזיק בכף היד זיכרון ממשי, תיעוד ועדות לחיים, לתודעה בני עשרות מיליוני שנים יכולים וצרכים ללמד מעט ענווה בני אנוש שחושבים שכמה מאות ואלפי שנות היסטוריה מפוקפקות שנכתבו בדם ועריצות מספקים להם תירוץ לבנות כלי נשק גרעיניים.

לא אלפי שנות היסטוריה אלא עשרות ומאות מיליוני שנות תודעה.
לא אלפי שנות היסטוריה אלא עשרות ומאות מיליוני שנות תודעה.