קלנדריניה גדולת פרחים

קלנדריניה גדולת פרחים נסיכת הגינון הים-תיכוני
קלנדריניה גדולת פרחים "נסיכת הגינון הים-תיכוני"

במקור הצמח גדל באזורים יובשניים של צפון-מרכז צ'ילה (vallenar, atacama) מראהו כסוקולנט נמוך  ולולא פריחתו השופעת ניתן היה בקלות לטעות בו כצמח מקומי.

צמח לשמש מלאה עד צל חלקי. דרישות המים שלו צנועות ביותר אך הוא אינו רגיש גם להשקיה בינונית, למרות שישנם אתרים הטוענים לרגישות לחום, מנסיוני הוא צומח גם באזורים חמים ביותר אם כי אז עדיף לשתול אותו בהצללה חלקית. מהיר גידול ומכסה מטר שלם בחודשים ספורים, הוא עשוי להשריש במגע עם הקרקע באיזור לח (של טפטפת) ואז ימשיך להתפשט. אך אינו אגרסיווי. פריחתו המרהיבה נמשכת מהאביב ועד לסוף הסתיו. רגישותו העיקרית היא שברים כתוצאה ממשחק כלבים או דריכה, במקרים חמורים ניתן פשוט להחליף את הצמח בשל מהירות צמיחתו. מרווחי השתילה צרכים להיות לפחות 50 ס"מ ואף מטר שלם בין שיח לשיח, לא כדאי לשתול לצידו צמחים איטיים בצימוחם אלא אם כן משאירים רווח גדול ומקפידים על ריסון הקלנדריניה עד להתבססותם של האיטיים (כגון פרע מצרי). הפרחים בורוד עז גדולים מאוד (קוטר3-4 ס"מ) ונישאים על גבעולים גבוהים (60-80 ס"מ). העלים הבשרניים אפרפרים בגובה 30-35 ס"מ.

את הקלנדריניה ניתן להשריש בקלות רבה כמעט בכול זמן בשנה. ניתן לגדלו גם במיכל גדול לפחות בנפח של 15 ליטר ולהעשירו בקומפוסט ו/או בדשן.

2 תגובות בנושא “קלנדריניה גדולת פרחים”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.